21 czerwca 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się uroczysta premiera wydawnictwa „Miniatury” Eugeniusza Rudnika.

Święto muzyki elektronicznej – bo tak należy nazwać to wyjątkowe wydarzenie – rozpoczęło się od prezentacji filmu „Gieniu, ratuj!” w reżyserii Bolesława Błaszczyka, przybliżającego sylwetkę kompozytora związanego przez lata ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Następnie Łukasz Pawlak (szef Requiem Records), Marek Horodniczy (redaktor wydawnictwa) i Bolesław Błaszczyk (znawca twórczości Rudnika i SEPR) zaprezentowali „kostkę Rudnika” i odpowiedzieli na pytania: jak doszło do jej wydania? dlaczego przyjęła taką formę edytorską? jaki był klucz doboru utworów?

Po krótkiej przerwie z głośników zabrzmiał głos kompozytora, który specjalnie z okazji premiery „Miniatur” nagrał krótkie przemówienie do przybyłych gości i artystów.

Ostatnim punktem programu był występ 10 projektów, które podjęły się interpretacji miniatur Rudnika, umieszczonych na czwartej płycie boxu. Każdy z artystów miał 10 minut. W kolejności wystąpili: Adre’N’Alin, Das Moon, C.H.District, Agim Dżeljilji, Bodek Pezda, Michał Jacaszek, Bolek Błaszczyk, Vökuró, Düsseldorf, Rigor Mortiss.